Trasy

Vestigia V (10.08.2019) – Wszystkie trasy są dzienne. Do wyboru:

1. Trasa Familijna (TF)

Trasa liczy około 4-6 km w liniach prostych miedzy punktami. Mogą pojawić się punkty stowarzyszone i terenowe, ale trasa jest prosta nawigacyjnie i terenowo, stworzona z myślą o rodzinach z najmłodszymi pociechami, bądź z osobami w podeszłym wieku. Nie ma limitu osób w zespole.

Budowniczy: Dominika Welz

2. Trasa Mało Trudna (TMT)

Trasa do 10 km (licząc w liniach prostych miedzy punktami). Pojawią się punkty stowarzyszone, jednak trasa przeznaczona jest dla osób początkujących. Dopuszczamy 1-5 osób w zespole.

Budowniczy: Dominika Welz

3. Trasa Trudna (TT)

Trasa piesza, dzienna, bardzo ciekawa. Dystans około 11-14 km. Przeznaczona jest dla osób obeznanych z mapą i kompasem, którym nie straszne są punkty stowarzyszone 🙂 Mapa lekko modyfikowana, trochę skomplikowana, miejscami niepełna i całkiem przyjemna.
Skala mapy 1:10 000. Zespoły startujące mogą liczyć 1-5 uczestników.Trasa zaliczana do Pucharu Długodystansowych Imprez na Orientacje (DInO) w kategorii T.

Budowniczowie: Kacper Welz, Marcin Welz

4. Trasa Bardzo Trudna (TBT)

Trasa skierowana do osób z dużym doświadczeniem w nawigacji. Punkty kontrolne rozstawione często w trudno dostępnych miejscach wraz z licznymi stowarzyszami. Umiejętność chodzenia na azymut może okazać się niezbędna 😉 Mapa lekko modyfikowana (niepełne drożnie, małe wycinki itp.).

Długość trasy 15-20 km. Limit osób w zespole: 1-3. Trasa zaliczana do Pucharu Długodystansowych Imprez na Orientacje (DInO) w kategorii BT.

Budowniczy: Piotr Bładzikowski

5. Trasa Przygodowa (TPrzyg)

Trasa nawigacyjnie podobna do trasy trudnej, jednak prócz nawigacji na uczestników czekają rożnego rodzaju zadania oraz łamigłówki. Rozwiązanie niektórych zadań może okazać się niezbędne do ukończenia całej trasy, natomiast punkty za zadania maja decydujący wpływ na końcowy wynik zespołu. Trasa skierowana do osób, którzy chcą spróbować czegoś innego niż zwykła impreza na orientacje.

Limit osób w zespole: 1-5.

Budowniczy: Piotr Bładzikowski

6. Trasa TP50

Trasa piesza 50 km (licząc przejście wariantem optymalnym). Limit czasu 12 godzin. Dopuszczalny jednogodzinny limit spóźnień, w którym każda minuta liczy się jak 5 minut czasu podstawowego (uczestnik, który dotrze na metę po limicie spóźnień będzie zdyskwalifikowany). W pierwszej kolejności liczymy ilość podbitych prawidłowo PK, w drugiej czas przejścia. Nie ma punktów stowarzyszonych. Start jest indywidualny, czas liczymy do pełnej minuty (dopuszczamy miejsca ex aequo). Kolejność potwierdzeń dowolna, start wspólny. Trasa zaliczana do Pucharu Polski Maratonów na Orientacje (PMnO).

Budowniczy: Dominika Welz

7. Trasa Rowerowa (TR60)

Trasa rowerowa ok. 60 km (licząc w liniach prostych między punktami). Dopuszczalny jednogodzinny limit spóźnień, w którym każda minuta liczy się jak 5 minut czasu podstawowego (uczestnik, który dotrze na metę po limicie spóźnień będzie zdyskwalifikowany). W pierwszej kolejności liczymy ilość podbitych prawidłowo PK, w drugiej czas przejazdu. Nie ma punktów stowarzyszonych. Dopuszczalny start w drużynach 1-3 osobowych. Czas liczymy do pełnej minuty (dopuszczamy miejsca ex aequo). Kolejność potwierdzeń dowolna, start wspólny.

Budowniczy: Dominika Welz

Więcej szczegółów wkrótce!

————————

TRASY VESTIGII IV:

Wszystkie długości tras mierzymy w liniach prostych między punktami z pominięciem rzek, jezior i innych miejsc nie do przejścia.

1. Trasa Mało Trudna (MT) dzienna

Trasa liczy około 10-12 km. Punkty ustawione są w niezbyt trudno dostępnych miejscach, jednak mogą pojawić się punkty stowarzyszone, więc czujność też się przyda! Trasa przeznaczona dla osób początkujących, dla rodzin z dziećmi lub zwyczajnie osób, które nie chcą za długo chodzić. Zapraszamy zespoły 1-5 osobowe. Mapa pełna, niemodyfikowana, kolorowa w skali 1:12500. Helskie ścieżki wzdłuż morza i przy opuszczonych obiektach wojskowych czekają na Was!

Budowniczy: Dominika Welz

2. Trudna (TTD) dzienna

Trasa piesza dzienna. Dystans około 12-14 km. Przeznaczona jest dla osób obeznanych już trochę z mapą i kompasem, którym nie straszne są punkty stowarzyszone 🙂 Mapa może być lekko modyfikowana lub miejscami niepełna, jednak większość zostanie niezmieniona, żeby każdy mógł się odnaleźć na pięknych helskich ścieżkach wśród bunkrów, lasów i plaż. Skala mapy 1:12500. Zespoły startujące mogą liczyć 1-5 uczestników.

Budowniczy: Kacper Welz

3. Trasa Przygodowa (Przyg) dzienna

Jesteś tajnym funkcjonariuszem Polskich służb wywiadowczych. Do dowództwa Armii Polskiej dochodzą informacje, że Polska stoi na granicy konfliktu zbrojnego z sąsiadami. Wysłani wcześniej agenci nie wracali albo wracali z rozbieżnymi informacjami. Sztab ma niewiele czasu na działanie wobec czego zostajesz wysłany na tajną misję w celu sprawdzenia tych doniesień. Jesteś ostatnią deską ratunku, a czas ucieka…

Aby zebrać wszystkie potrzebne informacje będziesz musiał udać się w kilka miejsc więc przygotuj się na 15 km dystans. Aby zdobyć niektóre informacje trzeba będzie rozwiązać liczne zadania logiczne lub sprawnościowe. Niestety mapy sztabu mogą być lekko nieaktualne bądź niekompletne więc trzeba będzie uważać, jednak nawigacja nie będzie trudniejsza niż poziom trasy trudnej. Ważnym elementem twojego ekwipunku będzie latarka oraz długopis. Bez nich może ci się nie udać skompletować informacji, których szukasz…

Budowniczy: Piotr Bładzikowski

4. Trasa Trudna (TTN) nocna

Alternatywa trasy trudnej dziennej dla tych, którzy nie boją się ciemności. Dystans około 12-14 km. Przeznaczona jest dla osób obeznanych z mapą, kompasem i punktami stowarzyszonymi. Mapa może być lekko modyfikowana lub miejscami niepełna, jednak większość zostanie niezmieniona. Skala mapy 1:12500. Zespoły startujące mogą liczyć 1-5 uczestników, z tym że tylko wyniki zespołów max 3-osobowych będą honorowane w Pucharze Długodystansowych Imprez na Orientację (DInO) w kategorii Trudnej. Gdy zboczysz ze ścieżki a słońca brak, kieruj się szumem morza 🙂

Budowniczy: Kacper Welz

5. Trasa Bardzo Trudna (BT) dzienno-wieczorna

Długość około 19-20 km. Limit czasu:  wstępnie około 390+130. Limit osób w drużynie: 3.

Trasa bardzo ambitna orientacyjnie, ale możliwa do przejścia w spokojniejszym tempie. Dużo punktów kontrolnych i podstępnych stowarzyszy, ale zlokalizowanych najczęściej w miejscach raczej przyjaznych człowiekowi. Oczywiście chaszcze też będą, ale w stopniu mniej uciążliwym. Na trasie piękne widoki na morze i zatokę oraz możliwość odwiedzenia wielu opuszczonych i trudno dostępnych fortyfikacji. Na wybranym punkcie kontrolnym tradycyjna miła niespodzianka 🙂 Mapa z drobnymi modyfikacjami, kolorowa, w skali 1:12500. Koniec trasy może być pokonywany po zmroku stąd start wspólny i dowolna kolejność potwierdzeń.

Trasa jest zaliczana do Pucharu Długodystansowych Imprez na Orientację w kategorii BT.

Budowniczy: Karol Wroński.

6. Trasa Ekstremalna (E) nocna

Długość około 23-25 km. Limit czasu: wstępnie około 450+150.  Limit osób w drużynie: 3.

Najtrudniejsza trasa piesza przeznaczona dla odpowiednio doświadczonych miłośników orientacji, wymagająca dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Czeka Was na niej dużo chaszczy i jeżyn, gęsty sosnowy las, piaszczyste wydmy, ogromna ilość punktów kontrolnych i jeszcze więcej stowarzyszy. W zamian za te męczarnie piękne widoki na morze i zatokę oraz możliwość odwiedzenia wielu opuszczonych i trudno dostępnych fortyfikacji. Na rozweselenie na wybranych PK tradycyjne domowe napoje wzmacniająco-dezorientujące w prezencie od budowniczego. Mapa lekko modyfikowana, kolorowa, w skali 1:12500.

Trasa jest zaliczana do Pucharu Długodystansowych Imprez na Orientację w kategorii BT (ze specjalną punktacją dla tras ekstremalnych).

Budowniczy: Karol Wroński.

 

Reklamy