Trasy

Wszystkie długości tras mierzymy w liniach prostych między punktami z pominięciem rzek, jezior i innych miejsc nie do przejścia.

1. Trasa Mało Trudna (MT) dzienna

Trasa liczy około 10-12 km. Punkty ustawione są w niezbyt trudno dostępnych miejscach, jednak mogą pojawić się punkty stowarzyszone, więc czujność też się przyda! Trasa przeznaczona dla osób początkujących, dla rodzin z dziećmi lub zwyczajnie osób, które nie chcą za długo chodzić. Zapraszamy zespoły 1-5 osobowe. Mapa pełna, niemodyfikowana, kolorowa w skali 1:12500. Helskie ścieżki wzdłuż morza i przy opuszczonych obiektach wojskowych czekają na Was!

Budowniczy: Dominika Welz

2. Trudna (TTD) dzienna

Trasa piesza dzienna. Dystans około 12-14 km. Przeznaczona jest dla osób obeznanych już trochę z mapą i kompasem, którym nie straszne są punkty stowarzyszone 🙂 Mapa może być lekko modyfikowana lub miejscami niepełna, jednak większość zostanie niezmieniona, żeby każdy mógł się odnaleźć na pięknych helskich ścieżkach wśród bunkrów, lasów i plaż. Skala mapy 1:12500. Zespoły startujące mogą liczyć 1-5 uczestników.

Budowniczy: Kacper Welz

3. Trasa Przygodowa (Przyg) dzienna

Jesteś tajnym funkcjonariuszem Polskich służb wywiadowczych. Do dowództwa Armii Polskiej dochodzą informacje, że Polska stoi na granicy konfliktu zbrojnego z sąsiadami. Wysłani wcześniej agenci nie wracali albo wracali z rozbieżnymi informacjami. Sztab ma niewiele czasu na działanie wobec czego zostajesz wysłany na tajną misję w celu sprawdzenia tych doniesień. Jesteś ostatnią deską ratunku, a czas ucieka…

Aby zebrać wszystkie potrzebne informacje będziesz musiał udać się w kilka miejsc więc przygotuj się na 15 km dystans. Aby zdobyć niektóre informacje trzeba będzie rozwiązać liczne zadania logiczne lub sprawnościowe. Niestety mapy sztabu mogą być lekko nieaktualne bądź niekompletne więc trzeba będzie uważać, jednak nawigacja nie będzie trudniejsza niż poziom trasy trudnej. Ważnym elementem twojego ekwipunku będzie latarka oraz długopis. Bez nich może ci się nie udać skompletować informacji, których szukasz…

Budowniczy: Piotr Bładzikowski

4. Trasa Trudna (TTN) nocna

Alternatywa trasy trudnej dziennej dla tych, którzy nie boją się ciemności. Dystans około 12-14 km. Przeznaczona jest dla osób obeznanych z mapą, kompasem i punktami stowarzyszonymi. Mapa może być lekko modyfikowana lub miejscami niepełna, jednak większość zostanie niezmieniona. Skala mapy 1:12500. Zespoły startujące mogą liczyć 1-5 uczestników, z tym że tylko wyniki zespołów max 3-osobowych będą honorowane w Pucharze Długodystansowych Imprez na Orientację (DInO) w kategorii Trudnej. Gdy zboczysz ze ścieżki a słońca brak, kieruj się szumem morza 🙂

Budowniczy: Kacper Welz

5. Trasa Bardzo Trudna (BT) dzienno-wieczorna

Długość około 19-20 km. Limit czasu:  wstępnie około 390+130. Limit osób w drużynie: 3.

Trasa bardzo ambitna orientacyjnie, ale możliwa do przejścia w spokojniejszym tempie. Dużo punktów kontrolnych i podstępnych stowarzyszy, ale zlokalizowanych najczęściej w miejscach raczej przyjaznych człowiekowi. Oczywiście chaszcze też będą, ale w stopniu mniej uciążliwym. Na trasie piękne widoki na morze i zatokę oraz możliwość odwiedzenia wielu opuszczonych i trudno dostępnych fortyfikacji. Na wybranym punkcie kontrolnym tradycyjna miła niespodzianka 🙂 Mapa z drobnymi modyfikacjami, kolorowa, w skali 1:12500. Koniec trasy może być pokonywany po zmroku stąd start wspólny i dowolna kolejność potwierdzeń.

Trasa jest zaliczana do Pucharu Długodystansowych Imprez na Orientację w kategorii BT.

Budowniczy: Karol Wroński.

6. Trasa Ekstremalna (E) nocna

Długość około 23-25 km. Limit czasu: wstępnie około 450+150.  Limit osób w drużynie: 3.

Najtrudniejsza trasa piesza przeznaczona dla odpowiednio doświadczonych miłośników orientacji, wymagająca dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Czeka Was na niej dużo chaszczy i jeżyn, gęsty sosnowy las, piaszczyste wydmy, ogromna ilość punktów kontrolnych i jeszcze więcej stowarzyszy. W zamian za te męczarnie piękne widoki na morze i zatokę oraz możliwość odwiedzenia wielu opuszczonych i trudno dostępnych fortyfikacji. Na rozweselenie na wybranych PK tradycyjne domowe napoje wzmacniająco-dezorientujące w prezencie od budowniczego. Mapa lekko modyfikowana, kolorowa, w skali 1:12500.

Trasa jest zaliczana do Pucharu Długodystansowych Imprez na Orientację w kategorii BT (ze specjalną punktacją dla tras ekstremalnych).

Budowniczy: Karol Wroński.

 

Reklamy