Trasy

1. Trasa Rodzinna / Początkująca

Trasa Rodzinno-Początkująca – wyszedł taki patriotyczny skrót RP, ale to przypadkowo 🙂
Trasa liczy około 10-15 km. Punkty ustawione są w niezbyt trudno dostępnych miejscach, jednak mogą pojawić się punkty stowarzyszone, więc czujność też się przyda!

Ciekawostką jest możliwość skrócenia. Każdy, dla kogo dystans okaże się zbyt długi, albo wybiera się na trasę z wózkiem może zaznaczyć na karcie opcję „mała pętla” – czas przebycia zostaje ten sam, punktów i kilometrów mniej a decyzję można podjąć na trasie (na mapie będzie zaznaczone, które punkty należą do małej pętli). Punkty z małej pętli będą umiejscowione w pobliżu dróg, żeby wózki nie pogubiły kółek 😉

Również z tej trasy wyłonimy trójkę zwycięzców, ale dodatkowo wyróżnimy najlepszy zespół z „Małej pętli”, w którym przynajmniej jeden z członków zespołu ma mniej niż 5 lat w dniu startu! 🙂 „Starszaków” wysyłamy na całą trasę! 😉

Budowniczy: Dominika Welz

2. Trasa Trudniejsza

Trasa piesza, około 12-16 km (mierząc w liniach prostych między punktami z pominięciem rzek, jezior i innych miejsc nie do przejścia). Przeznaczona jest dla osób obeznanych już trochę z mapą i kompasem, którym nie straszne są punkty stowarzyszone 🙂 Mapa kolorowa A3 w skali 1:10 000 będzie miejscami wycięta i modyfikowana (jednak żadne jej fragmenty nie będą zlustrowane). Zapraszamy w zespołach 1-5 osobowych. Wyniki zespołów max 3-osobowych z tej trasy będą honorowane w Pucharze Długodystansowych Imprez na Orientację (DInO) w kategorii Trudnej.

Budowniczy: Marcin Welz

3. Trasa Bardzo Trudna

Usiana stowarzyszami trasa dla zaawansowanych piechurów o długości ok. 16-18 km. Zapraszamy wszystkich żądnych wrażeń, którym nie straszne są mokradła, chaszcze i ciężko przebieżne tereny oraz nieco modyfikowana mapa z okrojoną drożnią. Nawigacyjnie też nie będzie łatwo, także przyda się umiejętność chodzenia na azymut. Precyzja, skupienie, odwaga – jeśli nie brak Ci tych cech, to jest to trasa idealna dla Ciebie! Skala mapy 1:25000, aktualność: lata 60-70 XX w. Trasa zaliczana do Pucharu Długodystansowych Imprez na Orientację (DInO) w kategorii BT.

Budowniczy: Piotr Bładzikowski

4. Trasa Piesza TP50

TP50 – czyli pieszą trasę pięćdziesięciokilometrową. Trasa zaliczana do Pucharu Polski w Maratonach na Orientację (PMnO). Rywalizujący w pucharze będą mieli okazję do zdobycia kolejnych punktów, ci natomiast, którzy jeszcze próbowali sił na takim dystansie będą mogli sprawdzić się podczas 12-godzinnego marszu/biegu. Na trasie nie będzie punktów stowarzyszonych, kolejność podbijania punktów dowolna. Zaplanowany jest jeden punkt żywieniowy z zapasem wody, owoców i słodkich przekąsek. Dopuszcza się chodzenie w parach/grupach, jednak każdy uczestnik klasyfikowany jest indywidualnie a w przypadku dotarcia na metę dwóch (lub więcej) osób w tym samym czasie, o miejscu w klasyfikacji decyduje kolejność oddania karty startowej (nie ma miejsc ex aequo).

Budowniczy: Dominika Welz

5. Trasa Rowerowa TR50

W liniach prostych między punktami (ale omijając jeziora i rzeki) wyjdzie ok. 50 km. No, moooże ciut więcej – dopinam ostatnie szczegóły  Na trasie nie ma punktów stowarzyszonych. Start dozwolony w zespołach 1-3 osobowych, jednak dwa zespoły nie mogą zająć tego samego miejsca – liczy się kolejność oddania karty startowej na mecie:) Nie ma limitu spóźnień a przyjazd po zamknięciu mety (zapisanym na mapie) będzie równoznaczny z dyskwalifikacją.

Co do przejazdów – czasem autostrady, a czasem.. najkrótsza droga nie będzie najszybsza – aż sama jestem ciekawa którędy Was kółka powiozą  Punkty również urozmaicone, wśród nich będzie punkt odżywczy z zapasem napoi i drobnych przekąsek. Widoki piękne, mam nadzieję, że Was również oczarują!

Budowniczy: Dominika Welz

 

Reklamy